Preloader Image
Bitcoin Fiyatı -TRY
 • 24s En Yüksek Fiyat - TL
 • 24s En Düşük Fiyat - TL
 • 24s Değişim - TL
 • 24s Hacim - BTC

Yardım

 • Coinex alım - satımlarına başlamadan önce dikkate alınması gereken önemli notlar
  Öncelikle hatırlatmak isterizki bir üyemizin kazancının olması, başka bir üyemizin kaybı olduğu anlamını taşımaktadır. Bu noktada borsa, alım-satım işlemlerine başlamadan önce işleyişe hakim olmanız önerilir.

  • Coinex Bitcoin Fiyatları nasıl oluşur?
   www.Coinex.com.tr, Bitcoin alıcı ve satıcılarının buluşmasını sağlayan Bitcoin borsasıdır. Tamamını üyelerimizin bıraktığı alım ve satım emirleri platform içinde Bitcoin fiyatının oluşmasını sağlar; anlık alım - satım işlemleri ile fiyatlar artış ve azalış gösterir, yani anlık olarak en düşük bitcoin satış fiyatı üzerinden işlem yapan üyemiz o an’ın satış fiyatını belirlemiş olur.

   Platform’da en düşük fiyatı veren satıcının gerçek fiyatın çok altından fiyat vererek platformun dengesini bozması mümkün değildir, sadece bazı şanslı alıcıların durumdan anlık olarak faydalanmasını sağlayacaktır.

   Uluslararası olarak kullanılan “Maker” terimi, sitemizde “Bekleyen Satış Emirleri (BSE)” olarak ve “Taker” terimi ise sitemizde “Bekleyen Alış Emirleri (BAE)” olarak anılacaktır. Coinex Bitcoin Borsası ekranında bekleyen alış ve satış emirleri içinde; hangi kurdan, nekadar BTC’nin işlem için beklediğini toplam tutarı ile birlikte ayni satir icinde görmektesiniz. her satir farklı kullanıcıların bıraktıkları emirleri degil, ayni fiyat uzerinden nekadarlık işlem emri oldugunu gösterir. BSE’nde de BAE’nde de birden fazla üyenin işlem yapıyor olması ve/veya yapması mümkündür.

   Görsel-1’de görmekte oldugunuz 27.567,14 TL’lik BSE ile (Görsel-1’de gördüğümüz kadarı ile) en büyük BAE olan 27.494,43 TL’lik tutarların birbirleri ile kesiştikleri noktada üyelerin alım - satım işlemleri gerçekleşecek; alım emri bırakan üyenin hesabına BTC ve satış emri bırakan üyenin hesabına TL tutarı anında yansıyacaktır. Kesişen tutarların aynı olması durumunda satış emri alış emrinden daha büyük tutarda ise ayni miktardan müsaitlik kadar ikinci ve daha sonraki üyelerin alım yapması mümkün olacaktır. Durumu tersinden düşünecek olursak kesişen alım - satım emirleri içinde alım emri daha büyük tutarda ise alımı genede gerçekleştirecek ve aynı tutarda ikinci pozisyon beklenmeye devam edilecektir.

   Coinex Bitcoin Borsası
  • Açık Emirlerinizin İptali
   Güncel durumun hızlı değişikliği karşısında, alım ve/veya satış emirlerinizin işlevini yitirmesi durumunda “Coinex Bitcoin Borsası” sayfasının alt tarafındaki “Açık Emirlerim” bölümünden açık emrinizi kolayca iptal etmeniz mümkündür.

   Satış emri oluşturduğunuz BTC’niz anında hesabınıza, kullanılabilir BTC miktarı olarak geri yansıyacaktır. Ancak BTC’niz için oluşturduğunuz satış emrinizin hedeflenen miktarı yakalamış ve bir kısım BTC’nizin satılmış olması da mümkündür, bu durumda işlem görmüş BTC’nizin TL karşılığı hesabınıza yansımış olacaktır ve kalan satış emrinizi de iptal etmeniz durumunda sadece işlem görmemiş BTC miktarınız hesabınıza kullanılabilir BTC bakiyesi olarak geri dönecektir.Alış emirleriniz içinde ayni durum söz konusu olacak, sistemin hedeflediğiniz tutarı yakalaması durumunda alım işleminiz gerçekleşecek bu durumda “Alım Emri”, işlem görmüş “Alım Emri” olarak sadece “İşlem Geçmişi” sekmesinden takip edilebilecektir.
  • Beklenen Hedef Tutar Gerçekleştiği Halde Alımım/Satışım Gerçekleşmedi, Sebebi Ne Olabilir?
   Alım ve/veya Satım emirleriniz diğer üyelerimiz ile aynı Kur’dan gerçekleşmesi üzerine talepte bulunduysanız Emriniz aynı kur içinde yani aynı sütunda market ekranında görüntülenecektir. Bu gibi durumlarda yani aynı kur üzerinde birden fazla üyenin emri var ise işlem önceliği kronolojik işlem sırasında ilerleyecek ve ilk talebi bırakan üyenin işlemi öncelikli olarak yapılacaktır.

   Aynı kur üzerinden işlem sırası size gelinceye kadar işleminizi gerçekleştirmeyi hedeflediğiniz pozisyon tükenirse bir sonraki aynı tutar pozisyonunu beklemek durumunda kalırsınız. Alım ve satım talepleriniz hedeflenen tutarlarda karşılık buluncaya kadar Açık emir olarak hedef tutarda pozisyon tutmaya devam edecektir. Açtığınız pozisyon ancak ve ancak aynı tutarda karşılık bulduğunda tamamlanacaktır.
  • Bir Tane Emrim Olmasına Rağmen Birden Fazla Alım Yaptığım Gözüküyor Neden Olabillir?
   Emirlere bıraktığınız açık alım pozisyonları, diğer bir üyemizin açtığı satış pozisyonundan büyük olabilir, bu gibi durumlarda sistem otomatik olarak mevcut alımı yaptığı gibi alımınızı tamamlamak için aynı fiyattan satış pozisyonu aramaya devam eder. Bu tarz kapanan pozisyonlar için her nekadar tek bir talebiniz olmuş olsa bile işlem geçmişinizde birden fazla defa alımınızın gözükmesi mümkündür.

   Bitcoin alım ve satım işlemlerinizi “Bitcoin Al/Sat” menüsü içerisinden daha basite indirgenmiş hali ile gerçekleştirmeniz de mümkündür. Sistem; “Kolay Bitcoin Al” menüsünden alım yapmak istediğiniz toplam tutara kadar en uygun fiyattan alımları kısa sürede tamamlayacak ve “Kolay Bitcoin Sat” menüsünden satmak istediğiniz BTC’lerinizi yine en uygun fiyattan hızlıca satacaktır.
 • Banka Hesap Tanımı
  İsim Soyisim / Banka adı / IBAN girişi yapmanız yeterli.

  Kullandığınız banka hesap numaralarını teker teker girebilirsiniz.
 • Bitcoin Al
  Bitcoin al menüsü içinden karşılığında almak istediğiniz TRY tutarını girebilirsiniz. Veya hesabınızdaki tüm TRY bakiyenizi tek butonla seçebilirsiniz.

  Tutarı girdikten sonra bitcoin al butonuna basarak BTC'nizi satın alabilirsiniz. Satın aldığınız BTC'leriniz 5dk içinde hesabınıza geçecektir.
 • Bitcoin Sat
  Bitcoin sat menüsü içinde satmak istediğiniz btc miktarını giriniz, Veya sahip olduğunuz tüm btc’leri satmak istiyorsanız tüm btc bakiyemi ekle butonundan bakiyenizin tamamını seçebilirsiniz. Satmak istediğiniz Btc miktarını girdikten veya seçtikten sonra, bitcoin sat butonundan btc’nizi kolayca satabilirsiniz.
 • Para Yatırma
  Daha önce tanımlamış olduğunuz banka hesap numaralarından birini seçiniz. Yatırmak istediğiniz tutarı giriniz. Talep gönder butonuna basınız. Talep gönder butonuna bastıktan sonra gelecek referans numarasını banka havalenizin açıklama bölümüne giriniz. Açıklama bölümüne referans numarası dışında başka bir bilgi girmeyin.
 • Para Çekme
  Tanımlı hesabınızı seçiniz. Çekim yapmak istediğiniz tutarı giriniz. Talep gönder butonuna basınız. En kısa zamanda paranız hesabınıza geçecektir.
 • Başka Bir Adrese Bitcoin Gönderme
  Btc’nizi başka bir cüzdana göndermeniz mümkündür. Göndermek istediğiniz BTC miktarını giriniz. Btc’nizi göndermek istediğiniz 34 haneli kriptolu cüzdan numaranızı giriniz. Bitcoin gönder butonuna basınız.
 • Başka Bir Adresten Bitcoin Alma
  Başka bir cüzdanda bulunan bitcoininizi içeriye transfer etmeniz mümkündür. Başka bir adresten bitcoin al menüsü içine giriniz. Coinex cüzdanınızın QR kodu ve 34 haneli cüzdan numaranızı göreceksiniz. QR kodunuzu okutarak veya 34 haneli cüzdan numaranızı girerek transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Hesap Hareketleri
  Coinex içinde yaptığınız bitcoin alım ve satım, para yatırma ve çekme, başka hesaplara bitcoin gönder ve başka hesaplardan bitcoin al gibi tüm işlemlerinizi kronolojik olarak görebileceğiniz ekrandır.
 • Profil Güncelleme
  Kullanıcı devri yapılamaz. Kullanıcı isim ve soyismi değiştirilemez. Yeni e-posta adresinizi girip düzenle butonuna basmanız yeterlidir. Yeni cep telefonu numaranızı girip düzenle butonuna basmanız yeterlidir. Mevcut şifrenizi girdikten sonra yeni şifrenizi iki defa girip şifre değiştir butonuna basmanız yeterlidir.